„Multinacionális környezetben szerzett több mint húszéves – többnyire vezetői – tapasztalatom alapján azt mondhatom, hogy az teljesít jól, aki jól van. Meggyőződésem, hogy ha valaki nemcsak fizikailag, de lelkileg is jól van, hegyeket tud megmozgatni. Energiák szabadulnak fel, és kreativitás születik. Mégis, az érzelmek felismerése, kezelése, a munkatárs lelki jólléte céges környezetben háttérbe szorul. A pandémia, valamint a rendkívül gyorsan változó körülmények előtérbe helyezték a munkatársi jóllét fogalmát. Eljött tehát az idő, hogy az idetartozó kérdésekkel érdemben foglalkozzunk. […] Tanulmányomban a lelki egészség fontosságának kérdését, már meglévő és lehetséges céges eszközöket, illetve külföldi és magyar gyakorlatokat tekintek át, hogy segítséget nyújtsak egy céges stratégia kialakításához.”
Bolevácz Ágnes: Az teljesít jól, aki jól van – te hogy vagy? – A lelki egészség védelme céges környezetben
„A munkahelyi jóllét igazi érték, mely választ adhat a vezetőket foglalkoztató legnagyobb kérdésekre. Vezetőként nap mint nap találkozunk a következő kihívásokkal: Hogyan tudjuk motiválni a kollégáinkat? Mit tehetünk azért, hogy növeljük elköteleződésüket, elégedettségüket? Hogyan tartsuk meg legjobb embereinket a cégnél? Hogyan segítsünk másokat erősségeik kiaknázásában? Miként inspirálhatjuk őket a kreativitás növelésében, az innovációk, fejlesztések terén? Mivel támogathatjuk a munkatársak mentális egészségét, és hogyan óvhatjuk meg őket a kiégéstől? Hogyan kezeljük a minket és csapatunkat érintő stresszhelyzeteket? Hogyan építsünk jól működő csapatokat, egészséges munkakörnyezetet, céges kultúrát? És milyen vezetői stílusokra, készségekre és kompetenciákra van leginkább szükségünk mindezekkel kapcsolatban?”
Groma Géza László: A „napos oldal” kincsestára a munkahelyen – A pozitív pszichológia alkalmazási lehetőségei vezetők, mentálhigiénés szakemberek, szervezetfejlesztők és coachok számára
„Ha segítői tevékenységünk a »benn«, és többi tevékenységünk a »kinn«, előbb vagy utóbb találkozunk a kérdéssel: Hogyan fókuszálunk befelé, és engedünk el terheket kifelé? Hogyan nem visszük be saját terheinket, és hogyan tesszük le a másikéit ahelyett, hogy észrevétlenül hazavinnénk őket? A segítőkapcsolat érett formájában önjutalmazó, örömet és kielégülést hozó, kreatív tevékenység, ebben az írásban mégis az egyik nehéz oldalával foglalkozom: a megterhelődéssel, amellyel a nehéz témákkal való találkozás jár, pontosabban azzal, hogy a foglalkozások előtt és után ki mit tesz e teher egészséges hordozása érdekében.”
Esse Bálint: Magunkon keresztül értük – Segítő szakemberek be- és kimosakodását támogató jó gyakorlatok