Leírás
Szórakozás, kikapcsolódás, pihenés – megjelent A SZÍV februári száma
A farsangi időszak beköszöntével érdemes kicsit félretenni a szent komolyságot, hiszen a vidámság is ugyanúgy hozzátartozik a keresztény élethez, mint az elmélyülés. Különböző habitusú embereknek persze más és más jelenti a kikapcsolódást. Lubics Szilvia ultrafutónő címlapinterjúnkban elmondja, hogy ő a saját határai feszegetésével, a komfortzónából való kilépéssel képes megtalálni a feltöltődést. Mennyire illik a kereszténységhez a szórakozás, milyen hagyománya van a mulatozásnak, ha visszatekintünk egyházunk történelmében – ezekkel a témákkal foglalkoznak teológus szerzőink az Alapgondolat rovatunkban. Bodor György plébános a társasjátékkészítés izgalmas világába engedett betekintést, a Jezsuita Nyolcasban pedig stílszerűen arról kérdeztük az atyákat, hogy számukra mit jelent a szórakozás.
A szórakozásról a fiataloknak a bulizás juthat leginkább eszébe. Rájuk gondolva készítettünk interjút a Shoeshine.hu és a köré kiépült, missziós célú partik főszervezőjével, Dr. Major Péterrel. A vidámság jegyében beszélgettünk a Szólj be a papnak! rendezvénysorozat ötletgazdájával, Berecz Péterrel, és Tibi atya egyik névtelenségbe burkolózó „ministránsával” is. A Pannonhalmi Főapátság égisze alatt működő sör- és borkészítésről szóló riportunkból az is kiderül, hogyan kerülhet minőségi ital a mulatozók asztalára. Nem mehettünk el szó nélkül azok mellett sem, akik a minőségi szórakozást biztosítják számunkra: a kulturális palettáról ezúttal a szórakoztató műfajjal rendszeresen kacérkodó Szent Efrém Férfikar három prominens tagjával beszélgettünk.
Persze ebben az időszakban sem feledkezhetünk meg a családról: Dyekiss Virág cikkében körüljárja, hogyan gondoskodtak a gyermekáldást követő hetekben idehaza felmenőink, illetve más kultúrkörök népei az újdonsült édesanyákról. Mészáros Krisztina néhány remek ötlettel látja el a kisgyerekes szülőket, akik ezek segítségével a játékokon keresztül fejleszthetik a gyermekeik készségeit. Tímár Böskével és Sárával készült interjúnkban egy anya és lánya azonos tőről fakadó, mégis merőben eltérő életútjával ismerkedhetnek meg. Bürüli néne bölcsességei mindezek mellé megmutatják azokat az évszázados népi hagyományokat, melyek a farsangi időszakhoz kapcsolódnak.
A koronavírus továbbra is az életünk része, és a pandémia miatt olyan átalakulások mennek végbe a világban, melyekre talán nem is gondolnánk. Paksa Balázs cikkében a mozikultúra megváltozásáról olvashatunk, mely a világjárvány miatt eddigi legnagyobb válságát éli meg, míg Vajna Tamás arról ír, hogyan veszi vissza a vadvilág a városokat az otthonukba szoruló emberektől.
A februári lapszám már megvásárolható a Jezsuita Kiadó könyvesboltjában (a budapesti Jézus Szíve-templomban) és webshopjában, illetve a szokott terjesztési pontokon.