Leírás
Vigyázat, kedves olvasó! Ha figyelmesen tanulmányozza e kötetet, lehet, hogy alapjaiban átértékeli a világhoz való (filozófiai) hozzáállását. Vagyis az a „veszély fenyegeti”, hogy maga is a hermeneutikai gondolkodás elkötelezettjévé válik.
A kötet első része azt a tézist hivatott igazolni, miszerint vége az „objektív” értelemben felfogott igazság korszakának (ami persze nem jelent relativizmust!). A második rész bevezet Martin Heidegger, a hermeneutikai filozófia egyik „alapító atyjának” életművébe. A könyv egy kétkötetesre tervezett munka első fele. A második kötet Hans-Georg Gadamer filozófiai hermeneutikáját, valamint a teológiai hermeneutikát tárgyalja majd, arra a kérdésre válaszolva, hogy a jövőben a teológia művelése miért csak a történeti és nyelvi kontextus figyelembevételével képzelhető el.
Annak ellenére, hogy Magyarországon valóságos iskolája is létezik a filozófiai hermeneutikának, ilyen átfogó monográfia összeállítására e témában mindeddig senki nem vállalkozott. A szerző jezsuita szerzetes, a római Pápai Gergely Egyetem filozófiai és teológiai karának adjunktusa.