Vértesaljai László

Szent II. János Pál pápa halálának eleven emlékére: szíve együtt dobog Péterével…

27 éven át fáradhatatlanul nyitogatta az emberiség kapuit a Megváltó Krisztusnak, mígnem a fáradt, idős és beteg Pápának maga az Úr nyitott ajtót. Napra pontosan húsz éve történt, 2005 április másodikán. A világ lélegzetvisszafojtva figyelte utolsó lépteit, mígnem kijött érte a Papa az Atyai Házból, s visszafogadta „tékozló fiát”, aki tékozlóan a világra hintette egyetlen Fiának a szeretetét.

Tovább olvasom „Szent II. János Pál pápa halálának eleven emlékére: szíve együtt dobog Péterével…”

Kurt Koch bíboros

Esély és kihívás az ökumenizmus számára

A Ferenc pápa által meghirdetett és a keresztény reményt újjáéleszteni hivatott szentévben, a 2025-ös jubileumi évben az egyháztörténelem első egyetemes (ökumenikus) zsinatának, a 325-ben Nikaiában tartott zsinatnak az ezerhétszázadik évfordulóját is ünnepeljük.

Ennek az évfordulónak fontos ökumenikus dimenziói vannak, ami már abban is megmutatkozik, hogy a szentatya kifejezte azon vágyát, hogy Nikaiába [a ma Törökországban található Iznikbe] utazzon, hogy ezt az évfordulót együtt ünnepelje meg I. Bartholomaiosz ökumenikus pátriárkával. Az Egyházak Ökumenikus Tanácsának „Hit és Alkotmány” Bizottsága szintén készül erre az ünnepre. Tovább olvasom „Esély és kihívás az ökumenizmus számára”

Tornya Erika RSCJ

A zarándoklat hazatérés

Élő legenda. Jezsuita, pszichológus, 1945-ben született Újvidéken. Filozófiát, teológiát és lélektant tanult Zágrábban, majd Rómában doktorált klinikai pszichológiából. Tíz évig a horvát fővárosban működött tanárként és gyakorló pszichológusként. 1991 óta Rómában él, ahol volt a Pápai Gergely Egyetem professzora, az Egyetem Spirituális Intézetének igazgatója, valamint a Szenttéavatási Kongregáció teológus-konzultora. Számos könyvet és tanulmányt jelentetett meg magyarul, horvátul, olaszul; egyes könyveit lefordították spanyolra, lengyelre, szlovákra és koreaira. Több hazai kitüntetéssel (a Magyar Érdemrend tisztikeresztje, Stephanus-díj, Szent Atanáz-díj, Fraknói Vilmos-díj) ismerték el életművét, annak ellenére, hogy soha nem élt Magyarországon. Tovább olvasom „A zarándoklat hazatérés”