A gyermekekkel foglalkozó szakemberek megszámlálhatatlan kérdést kapnak a haraggal kapcsolatosan. Baj, ha dühös a gyerek? Jó, ha dühös? Rendben, legyen dühös, de mindig a legrosszabbkor dühös… Sok szülő szeretné megtudni, hogyan lehetne a gyereket „leszoktatni” a dühkitörésekről, mások pedig úgy vélik, a gyerek haragja olyan, mint a természeti katasztrófa: az ember menedékbe húzódik, és megvárja a végét. Continue reading „Jóban lenni egymással, jóban lenni a haraggal”
A Szív 2024. november
A mélység mindenkiben ott van
„a fiú tömörítő. / tetszik tudni, / az, aki a szemetet összenyomja / kis térfogatra. / tehát / költő, írom a kartonra / a foglalkozás rovatba.” Hegedűs Gyöngyi fordított bábel című versének utolsó sorai kínálják, hogy a fiúba beleolvassuk fiát, az egyik legkeresettebb hazai könnyűzenei formáció, a Platon Karataev együttes énekes-gitáros-szövegíróját, akinek a zenekar legutóbbi, Partért kiáltó című albumához írt dalszövegei verseskötetként is megjelentek. Az idei ősz egyik utolsó napos, nyárias délelőttjén ültünk le beszélgetni egy budapesti parkban – életről, dalokról, inspirációról. Continue reading „A mélység mindenkiben ott van”
„Nem érkezett se kártya, se levél!”
Eleink a földi lét végének közeledtét radarszerű érzékenységgel figyelték, érezni hitték, vélték. Az előjelek sok évszázados rendszerében nem volt helye a véletlennek, még a hirtelennek tűnő halálesetek is magukban hordozták az elmúlás sejtelmes prológusát. Continue reading „„Nem érkezett se kártya, se levél!””
„Haragudhattok, de ne vétkezzetek”
Hogyan értsük jól, hogy haragos az Isten? Mit kezdjünk azzal, ha haragszunk? És merre induljunk a kiengesztelődéshez vezető úton? Continue reading „„Haragudhattok, de ne vétkezzetek””