Horváth Árpád SJ

Arányok nélkül nincs nyitottság

Ahhoz, hogy az ember tágabb és mélyebb értelemben is érdeklődő legyen, rácsodálkozzon a világra, és elgondolkodjon a helyéről az univerzumban, tehát számot vessen sajátosan emberi küldetéséről, szükségesek bizonyos alapvető biológiai, civilizációs és kulturális feltételek. Ezek hiányában beszűkül a mozgásterünk, és veszélyesek lehetünk egymás számára.

Continue reading „Arányok nélkül nincs nyitottság”

Major Szabolcs

Megtalálni a szépséget mindenben

1 Szerinted melyik a legfontosabb tulajdon­ságod, amit annak köszönhetsz, hogy nagy családban nőttél fel?

– Nem tudnék egy dolgot kiemelni, ami tisztán ennek kö­szönhető. Három testvérem van, én vagyok a legidősebb. Emiatt nem ijedek meg a felelősségvállalástól és attól, hogy gondoskodnom kell emberekről. A szüleim teljesen el­lentétes személyiségek: anyukám nagyon kommunikatív, mindenkivel megtalálja a közös hangot, apukám pedig ki­fejezetten hallgatag. Emiatt a legtöbb emberhez gyorsan kapcsolódom.

Continue reading „Megtalálni a szépséget mindenben”

Tornya Erika RSCJ

Rá(d)csodálkozás

Albert Einstein híres mondata – „Nem vagyok különösebben tehetséges, csak szenvedélyesen kíváncsi” – az élethez való nagyon izgalmas és fontos hozzáállást ír le. A kíváncsiság, nyitottság, rácsodálkozás a gyermekek istenadta képessége, és erre alapvető szükségük van testi-lelki növekedésük harmóniájához.

Continue reading „Rá(d)csodálkozás”