Keresztelő. A gyerek néha sír, néha nevet, néha még alszik. A szülők és a keresztszülők az első sorban, a nagyszülők mindjárt a másodikban. Continue reading „Emberré tesz”
A Szív 2019. november
Ez már a mi utcánk – Interjú Szabó Balázs zenésszel
Első lépéseit egy Hajdú-Bihar megyei faluban tette meg. Fiatalon utcazenészként bejárta Európát. Dolgozott bábszínházban, és muzsikált a Suhancos zenekarban. Idén pedig már tízéves jubileumát ünnepli zenekarával, a Szabó Balázs Bandájával. Continue reading „Ez már a mi utcánk – Interjú Szabó Balázs zenésszel”
Indiánok, szótárak, jezsuiták
Az Országos Széchényi Könyvtár gyűjteményében nemrég felfigyeltek egy Dél-Amerikából származó szövegre. Némi nyomozás után kiderült, hogy a kézirat valószínűleg egy XVIII. századi magyar jezsuitához köthető. Antalffy Péter történésszel, a könyvtár Nemzetközi és Kulturális Kapcsolatok Osztályának vezetőjével beszélgettünk a részletekről. Continue reading „Indiánok, szótárak, jezsuiták”
Következetesen Krisztussal
Ha körülnézünk a világban, azt látjuk, hogy a legtöbb dolog változik. Mégis újra meg újra keressük magunkban és környezetünkben az állandóságot, azt a szilárd alapot, amelyre életünket építhetjük. Hogyan találjuk meg utunkat a változások és a következetesség között? Mire tanít bennünket ezzel kapcsolatban Jézus példája? Continue reading „Következetesen Krisztussal”
Saját hasonlatosságunkra
A hagyomány és a jövő kihívásairól tartott kerekasztal-beszélgetést lapunk az idei Margó Irodalmi Fesztivál és Könyvvásáron, ahol Nemes Orsolya generációkutatót, Baán Izsák bakonybéli bencés szerzetest és Nényei Pál irodalomtanárt kérdeztük. Continue reading „Saját hasonlatosságunkra”
Szentem, novemberre
Egy ház, ami igazából Egyház. Rajta kapuk. Kapuk, amelyeket nap mint nap meg kell nyitni, széles, nagy mozdulatokkal kitárni, hogy berohanjon rajtuk a fény, és átszáguldja az épületet a friss áramlás. Continue reading „Szentem, novemberre”