Meszleny Zita, Tábori Kálmán

Harmónia hulladékokból

Ha a tárgyak szólni tudnának, mi mindenről mesélnének! – ábrándozunk sokszor. Sőnfeld Mátyás zeneterapeuta foglalkozásán a környezetszennyezés szimbólumává vált szívószálak, kidobásra szánt joghurtospoharak, vécépapírgurigák nemcsak megszólalnak, hanem egyenesen hangszerré alakulnak át. Continue reading „Harmónia hulladékokból”

Lukácsy György

„Jobban bíztam magamban, mint Istenben”

Sok vállalkozó tudja, néha csupán egy hajszál választja el az adóoptimalizálást az adócsalástól, az ügyeskedést a törvényszegéstől. Zoltai Tibornál ez több volt egy hajszálnál, és gazdasági bűncselekményért jelenleg hétéves börtönbüntetését tölti. Közben bibliaismereti versenyre készíti fel rabtársait, és levelezőn végzi a hittudományi kart. Így atyának készül a tékozló fiú.

Continue reading „„Jobban bíztam magamban, mint Istenben””

Horváth Árpád SJ

„Gyökerek nélkül nincs fejlődés, csak sodródás” – Egytől tízig Forrai Tamás jezsuitával

„A nemzeti identitás számomra elsősorban az éltető, tápláló gyökeret jelenti. A gyökerekből jön az erő a fejlődéshez.” Októberi számunkban Forrai Tamás jezsuitának, a torontói magyar katolikus közösség vezetőjének tettünk fel tíz kérdést.

Continue reading „„Gyökerek nélkül nincs fejlődés, csak sodródás” – Egytől tízig Forrai Tamás jezsuitával”

Védhetetlen magyar pogányság
Horváth Árpád

Védhetetlen magyar pogányság

Kodolányi János Pogány tüzek című regénye a Szent István korát közvetlenül megelőző varázslatos időszakot eleveníti meg, benne a még erejétől duzzadó ősi magyar hitvilággal, amelyet azonban a kezdetben kiszolgáltatott, ám egészen új reménységet közvetítő kereszténység fokozatosan feloldott, majd végül teljesen felváltott. Continue reading „Védhetetlen magyar pogányság”