Egy énekesnő, aki évekig egy plébániára járt haza. Előadó, akinek szülei mély kereszténysége máig meghatározó példa. Művész, aki már kisgyerekkorában karizmatikus katolikus közösségbe járt, és élvezte annak minden pillanatát. Magyar Borival, a Makám és számtalan más zenei projekt énekesével beszélgettünk. Continue reading „Isten az otthonunk, mindegy, hol vagyunk”
Prieger Zsolt cikkei
Szentem, júniusra – Władysław Bukoviński
Lengyelként Kazahsztán apostolának lenni nem egyszerű misszió. A legkeményebb vörös diktatúra éveiben meg főleg nem. Continue reading „Szentem, júniusra – Władysław Bukoviński”
A bizalom építészete
Beszélgetőpartnerünk akár filozófusnak is állhatna, annyira érzi és érti az alkotás, a közösség és a transzcendens kapcsolatát. Pedig építész. És nem is akármilyen. Hivatásról, a lakóhelye templomáról, bencés gyökerekről, operaházi tervekről és II. János Pál pápáról is beszélgettünk vele. Continue reading „A bizalom építészete”
Szentem, májusra – Hallgatag Szent János
A hallgatás beszéd. A szent beszéde. A csöndben megszólít Isten, majd levegőkiengedésre Jézus, belégzésre Krisztus, nem kell több. Maximum egy önkéntes karantén, ahova akár be is falazhatnak. Continue reading „Szentem, májusra – Hallgatag Szent János „
Szentem, áprilisra – Sienai Szent Katalin
Járvány idején és az összeomlani készülő Európa láttán ki mást invokálhatnánk most, mint őt. Nemcsak legyőzte könnyűszerrel a gyilkos kórt, de a földrész védőszentjének címét is kiérdemelte, miközben leveleivel mindenkit meggyőzött. Continue reading „Szentem, áprilisra – Sienai Szent Katalin”
Szentem, márciusra — Szent Patrik
Rabszolgaként mélyen megszeretni a fogvatartóidat – ez nem valami archaikus Stockholm-szindróma, hanem márciusi szentünk történetének zanzája, ezerötszáz évvel ezelőttről. Continue reading „Szentem, márciusra — Szent Patrik „
Szerepben élni, szerepben maradni
Színésznő, aki mindig szerepben marad, és aki e szerepet mindig előre és tovább is gondolja. Alkotó, aki figyelmes és megnyugtató kooperátor is. Celebnek is mondják népszerűsége miatt, de Törőcsik Franciska olyan valaki, aki pozitív energiáit mindig jóra használja fel. Continue reading „Szerepben élni, szerepben maradni”
Xavéri Szent Ferenc – A kultúrákkal szót értő egyház úttörője
Lehet-e aktuálisabb üzenetet kapni, minthogy éjszaka a jezsuita szüzességi fogadalom párizsi házán megpillantom születésem dátumát? Aligha. Ilyenek ezek a szentek, nem óvatoskodnak, üzenetükkel egyből beletalálnak a közepébe. Continue reading „Xavéri Szent Ferenc – A kultúrákkal szót értő egyház úttörője”
Szeretek százszoros anya lenni – Interjú Bognár Szilvivel
Sokoldalú, stílusokban megmártózó, emblematikus énekesnő. Népdalokban, régi zenében, gyerekdalokban egyaránt jeleskedik, soha nem skatulyákban gondolkodik. Amolyan újkori reneszánsz ember, aki ráadásul gondolkodó, érzékeny, háromgyermekes családanya. Karácsony előtt beszélgettünk anyaságról, családról, Erdélyről, imádságról. Continue reading „Szeretek százszoros anya lenni – Interjú Bognár Szilvivel”
Szentem, novemberre
Egy ház, ami igazából Egyház. Rajta kapuk. Kapuk, amelyeket nap mint nap meg kell nyitni, széles, nagy mozdulatokkal kitárni, hogy berohanjon rajtuk a fény, és átszáguldja az épületet a friss áramlás. Continue reading „Szentem, novemberre”
Szentem, októberre
Mintha kicsit az apám vagy még inkább a nagyapám lenne. Vagy mintha a tanítóm, amilyet az ember elképzel magának. És tegyük hozzá, hogy az apa- és tanítószerep jó esetben persze „fedésben van”. Continue reading „Szentem, októberre”