Külvárosi fiatalok, egyenlőtlenségek, egyensúlyozó zsonglőrök: egy különleges társulat, ahol a produkció nem cél, csupán eszköz. Pince, ami kaput nyit a világra. A pesterzsébeti szociális cirkusz foglalkozásán jártunk. Continue reading „Virágbot, hordó, diaboló”
A Szív 2019. február
Egy híján húsz?
Kockázatok és mellékhatások a színházban. Jeanne d’Arckal találkoztunk Budapesten. Continue reading „Egy híján húsz?”
A kreativitás olyan, mint az izom
Mindenkinek van minimum egy olyan ötlete, amit meg kellene valósítania, mégis ott lapul a fiókban – vallja a kétszeres világbajnok bűvész. Hajnóczy Somával az álmok megvalósításához szükséges bátorságról, kitartásról, önismeretről, látszatról és valóságról beszélgettünk. Continue reading „A kreativitás olyan, mint az izom”
„Az erkölcstelenségtől kell félni, nem a liberalizmustól” – Gájer László az egyház és a társadalom kapcsolatáról
Veszélyes a liberalizmus? Ferenc pápa liberális? Tartania kell a keresztény embernek az iszlámtól? A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karának filozófiatanárát kérdeztük az egyház társadalmi tanításáról, a politikai irányzatokhoz való viszonyáról és a papi politizálásról. Continue reading „„Az erkölcstelenségtől kell félni, nem a liberalizmustól” – Gájer László az egyház és a társadalom kapcsolatáról”
Imádságon alapuló szőlőtermelés – Interjú Lőrincz György egerszalóki borásszal
Nem nagyon iszik alkoholt. Egykor az első osztályban vízilabdázott, hogy aztán az élvonalban borászkodjon. A St. Andrea-birtok főborászát, a 2009-es Év Bortermelőjét nemcsak a szakmai kihívásokról kérdeztük, hanem arról is, mit jelent számára az átváltozás tanújának lenni. Continue reading „Imádságon alapuló szőlőtermelés – Interjú Lőrincz György egerszalóki borásszal”
„És mi mindnyájan átalakulunk”
Hogyan támadhat fel a test, ha elemésztette a tűz, ha felfalták a ragadozók, ha megették a halak, s utána a halakat másik halak vagy madarak, azokat pedig az emberek, akik szintén meghalnak, és ki tudja miféle átalakuláson megy keresztül holttestük? Milyen lesz a feltámadt testek alakja, nagysága, minősége, és miben lesz azonos a jövendő test a jelenlegivel? Continue reading „„És mi mindnyájan átalakulunk””
Krisztus újraszületései
A régit vagy az újat válasszuk? Az állandóságot vagy az átalakulást? Önmagunk maradhatunk-e megújulva? Gondolatok a kereszténység „külalakjától” a krisztusi „örökítőanyagig”. Continue reading „Krisztus újraszületései”